Source: Techno.cz

Diego Krause: « Berlínská scéna si je hodně nápomocná… »

Diego Krause, německý DJ, producent a člověk se spoustou dalších aktivit doma v Berlíně Prahu dobře zná, ale dosud si v ní nezahrál… To se však 31. prosince změní a jeho kroky budou směřovat do oblíbené Haly 36, která už toho hodně pamatuje a aktuálně se tam taneční muzice nebývale daří. Těsně před tím, než se Diego se spoustou dalších hráčů postaví za mixážní pult, jsme si ho proklepli a položili mu hned několik šťouravých otázek. Byla by velká škoda si je nechávat pro sebe, a tak se i vy na sklonku roku dozvíte další plány pod hlavičkou Elevate, kterou skladbu hrál náš zpovídaný letos nejčastěji, na koho si máme v nadcházejících dnech dávat pozor, čím je Berlín tak zajímavý, i jak vnímá svou 31. pozici vyhlášeného webu Resident Advisor… Hezké čtení!   

 

Letos jsi vypustil ven celkem hodně materiálu skrze značky Sukhumvit, Rawax, a další, ale také celou řadu remixů. Která z tvých nahrávek je pro tebe tou NEJ a proč?

Myslím, že jednoznačně titulní skladba EP « Aftermath« , které vydal label Sukhumvit. Ve většině svých skladeb se snažím vytvořit určitou atmosféru a tentokrát se mi to docela dobře podařilo. :)

Jaké bylo pro Tebe to NEJ vystoupení, které jsi letos absolvoval?

Řekl bych, že listopadové hraní v klubu Heideglühen v Berlíně. Na tomhle místě je něco speciálního – pokaždé mě tam čeká úžasný « vibe » a otevřenost lidí…

Diego Krause

Můžeš jmenovat skladbu, kterou jsi tenhle rok hrál nejvíc? Tedy nějakou věc, kterou máš v kapse, a která vždycky dokáže publikum spolehlivě nažhavit…

Pokud by to měla být jedna jediná, tak mě napadá « Hmmm« , pod níž je podepsán Levi Verspeek. Má takový velmi diskrétní rytmus, který se ti vrývá pod kůži a snadno umí rozproudit atmosféru…

Kdo je Tvým oblíbeným producentem?

Michael James a Pascal Benjamin tenhle rok vydávali skvělou muziku. Líbila se mi snad každá skladba, kterou jsem od nich slyšel. Taky můj brácha Nick Beringer je aktuálně k nezastavení! Jsou to všechno slibní umělci, které je opravdu dobré sledovat.

Pokud bys měl jmenovat někoho nadějného, koho ještě nikdo nezná, ale máš pocit, že bychom ho měli mít v hledáčku, kdo by to byl?

Stevn.aint.leavn a Peer Du jsou dva chlápci, na které bychom si v budoucnu určitě měli dát pozor!

Tvůj život se odvíjel v Berlíně… Jak tedy vnímáš současnou scénu z tvé perspektivy, a jak myslíš, že se bude v nadcházejících letech vyvíjet?

Berlínská scéna si je hodně nápomocná a to je to, co na tom místě miluju… Odehrává se tam tolik kooperací! Přinejmenším v rámci našeho užšího kruhu si snažíme navzájem pomáhat, a to je vlastně taky jeden z důvodů, proč jsme založili Elevate jako společné vydatelství a teď i jako obchod s hudbou. Nevím jistě, co nám přinese budoucnost, ale jsem přesvědčený, že budeme i nadále v naší práci pokračovat…

Elevate

Aktuálně prý pracujete na otevření podzemního podlaží… Čeho dalšího se od tebe a tvých spolupracovníků v roce 2019 dočkáme prostřednictvím Beste Modus?

To je pravda, rozvíjíme obchod a přidáváme další muziku na prodej, většinou z našich soukromých sbírek. Zároveň ale spolupracujeme s Avec Plaisir, kteří mají velmi uznávaný výběr klasických věcí napříč žánry. Pak se budeme soustředit na rozšíření otevírací doby, protože zatím máme otevřeno jenom o sobotách.

Tvoji kolegové už hráli několikrát tady v Praze, hlavně Cinthie. Co ti o Praze řekli po návratu? A co očekáváš od publika během tvého nadcházejícího vystoupení?

Vážně si to u vás užili! Sám mám Prahu hodně v oblibě, ale ještě jsem u vás nikdy nehrál a přitom slýchám o vašich večírcích jen samá superlativa. Jsem tedy moc rád, že volba padla právě na oslavu Nového roku, a věřím, že to bude stát za to…

Nedávno ses umístil na 31. místě žebříčku Resident Advisors… Máš rád tuhle formu « soutěžení”, ke které vždycky dochází na konci roku, tedy spolu s čísly prodejů, poslechů na Spotify a podobně?

Ha ha, díky za upozornění, ani jsem o tom nevěděl. :) Ale je to pro mě příjemné překvapení a pokaždé velmi potěšující pocit vidět, že lidi si tvoji hudbu užívají…

Pokud bys měl shrnout svoji tvorbu ve dvou třech slovech, jak by to zhruba vypadalo?

Zkusím to: nadčasová, oduševnělá a burácející!

Diego Krause

Co bys rád vzkázal svým fanouškům v Praze a v České republice? 

Nemůžu se dočkat párty s vámi všemi a startu roku 2019 ve vašem úžasném městě!


Ptala se DarkRoom crew v prosinci 2018.

foto: Hendrik Kussin, Mhedi Abbadi a archiv

Německý DJ a producent Diego Krause se historicky poprvé představí v České republice a to na akci DarkRoom: NYE w/ Diego Krause v pražské Hale 36. 

Sledujte také:

Instagram
Facebook
SoundCloud

 

———————————————————————————————————————————

[UK]

Hello Diego! It’s a pleasure having you doing this interview with us for techno.cz as you will be headlining DarkRoom’s party on NYE at the well-known 36 Underground. It’s the end of 2018, and so we’d like to use this piece for you to reflect on what the year has been. Here goes a list of questions based on the past 12 months:

 – You’ve had plenty of material released this year (Sukhumvit, Rawax, etc) and a plethora of remixes. Which track of all of your 2018 releases is your favourite and why?

I think it would have to be the title track of my EP‚  Aftermath‘ on Sukhumvit. There is a certain atmosphere I want to create in most of my tracks. And this time I pretty much managed to do that (

 – Best gig you’ve played this year?

I think my favorite was Heideglühen, Berlin in November. There’s something special going on in that place. Always a great vibe and openness from people.

 – Could you name the track that you’ve played the most this year, that staple that has been in your bag for the most part and that always can turn a set around.

One track that comes to mind is ‘Levi Verspeek – Hmmm‘. It’s a very discreet groove that sneaks up on you. A nice way to firmly heat things up.

 

 – Favourite producer of 2018?

Michael James and Pascal Benjamin have been putting out some great music this year. I pretty much liked every track, I’ve heard.

Also my brother Nick Beringer is on fire at the moment. Some promising artists to keep an eye on.

 

 – If you had to name someone who is in the up and coming and nobody knows yet, but you feel like we should start putting him/her on our radar, who would that be?

Stevn.aint.leavn and Peer Du are two guys to look out for in the future.

 – Your life has developed in Berlin. From your insider perspective, how do you see the scene nowadays? How do you feel it will evolve in the coming years?

I think the scene in Berlin is very supportive. That’s what I love about this place, there’s so much collaborating going on.

At least in our closer circle, we all try to help each other.

This is why we formed Elevate as a label collective and now record shop.

I’m not sure what the future will bring but I’m pretty confident we will keep doing our thing.

– Together with your crew, you’ve opened Elevate Berlin, a hub for many labels in the form of a record shop. You’re currently working on opening the basement floor to have a second hand section. What else can we expect from you and your mates at Beste Modus in 2019?

That’s right, we’re expanding the shop and adding second hand records – mostly from our private collections. But we’re also teaming up with ‚Avec Plaisir‘ who have a very distinguished selection of classic stuff with a bigger range of genres. Then the next focus will be to expand our opening hours, as to this point we’re only open Saturdays.

 – Some of them have played here in Prague several times, especially Cinthie. What have they told you about Prague in their experience? What are you expecting from the crowd in your upcoming gig? We’re thrilled to have you playing such an important night in our city!

Oh they loved it! I’m also a big fan of the city but haven’t played there before. There are a lot of good things that I’ve heard about the parties though. It’s definitely awesome to be playing that particular night.

 – You’ve recently been listed as number 31 on Resident Advisors yearly list – any comment on that? Do you like this sort of “competition” that always happens at the end of the year? (Sales rankings, Spotify plays, etc)

Haha thanks for letting me know, I wasn’t aware of that. That’s a nice surprise and always very gratifying to see that people are enjoying your music.

 – If you had to summarise a Diego Krause set in 2 or 3 words…

Let me try: Groovy, soulful and rolling.

 – Last but not least – anything you want to say to your fans in Prague and the Czech Republic? They can catch you on December 31st at 36 Underground playing for DarkRoom. See you on the dancefloor!

Can’t wait to party with y’all and start a great new year in this amazing city!